O nás

Logo

Co je Tai Chi?

Tai Chi je původně staré čínské bojové umění. Od tzv. tvrdých vnějších stylů se však liší svým využitím vnitřní energie. Tai Chi používá měkkého k obraně proti tvrdému a jemnosti k přemožení síly. V současnosti cvičení Tai Chi nabízí svobodu volby. Je možné jej praktikovat jako cvičení pro zdraví, relaxaci a udržování pružného a pevného těla nebo jako účinnou formu sebeobrany. Mnohé vědecké studie zkoumaly vliv cvičení Tai Chi na lidský organismus. Informace jsou důležité, ovšem nejlepší je vlastní zkušenost. Můžete si přečíst sto studií o plavání nebo jízdě na kole, ale dokud si tento druh pohybu nevyzkoušíte na vlastní kůži, nemáte tu správnou představu. U nás je tradiční systém v nezměněné podobě předáván přímo z učitele na žáka. Tak je zajištěno správné pochopení základních principů Tai Chi Chuan.

Proč je Tai Chi tak populární?

V současné době je Tai Chi velice oblíbené cvičení u milionů lidí po celém světě. Z Číny se rychle rozšiřují různé styly tohoto komplexního cvičení. Jeho popularita je dána hned několika faktory najednou:

Kurz tai chi

Program cvičení v naší škole

Cvičení tai chi

 

Při výuce dodržujeme přesně systém, který je nám předáván – bez jakékoliv změny a úpravy. Výuka probíhá postupně tak, jak je dáno tradicí.

Transkripce

Používají se různé typy zápisu: Tai Ji Quan, Tai Chi Chuan, Tchai-ťi čchüan, Tai Gik Kuen, Taj Či Čuan. Přepis závisí na formě, kterou překladatel zvolil, zda překládal z angličtiny, nebo přímo z mandarínské, či kantonské čínštiny a na míře počeštění názvu.